بسمه تعالی

انجمن تسنیم متعلق به تمام ایرانیان مسلمان ساکن ادمونتون کانادا بوده و هدف آن زنده نگه داشتن فرهنگ ایرانی و اسلامی در چارچوب معارف قرآنی و تعالیم پیامبر اسلام (ص) و اهل بیت (علیهم السلام) می باشد. این گروه فعالیت خود را به صورت غیر رسمی از سال 2006 تحت عنوان Edmonton Friends Gatherings آغاز نموده و از سال 2011 به طور رسمی تحت عنوان انجمن تسنیم (Iranian Islamic Cultural Society) به ثبت رسیده و به فعالیت خود ادامه می دهد. این انجمن از دانشجویان و خانواده های ایرانی ساکن شهر ادمونتون تشکیل شده است. انجمن تسنیم وابسته به هیچ حزب و یا گروه سیاسی نیست، فعالیت ها و برنامه ریزی آن توسط افراد حقیقی و به صورت داوطلبانه انجام گرفته و هزینه های آن به صورت داوطلبانه توسط اعضاء تامین می گردد.

انجمن تسنیم طی فعالیت 10 ساله ی خود، مفتخر به انجام فعالیت های مختلف فرهنگی، آموزشی، مذهبی و تفریحی نظیر موارد زیر شده است:

1- برنامه های مناسبتی ملی و مذهبی مانند جشن نوروز، غدیر و عید فطر، شب یلدا، عزاداری محرم، احیای شب های قدر و ...

2- برنامه های تفریحی مانند کمپینگ، شب فیلم، برنامه های ورزشی و ...

3- فعالیت های آموزشی مانند نشست های علمی-مهارتی، دوره های آموزشی هنری، دوره های آموزش زبان و ...

4- فعالیت های فرهنگی مانند جلسات تفسیر قرآن، مسابقه کتابخوانی و ...

 

 طبق اساسنامه انجمن تسنیم ، ساختار سازمانی این انجمن متشکل از دو هیئت شامل هیئت امناء و هیئت اجرایی است. اعضاء هردو هیئت از طریق رای گیری از اعضای انجمن تعیین می شوند. اعضاء اولین دوره هیئت های امنا و اجرایی  با رای گیری هیئت موسس تعیین شدند. وظیفه اعضای هیئت امنا تعیین سیاست های کلی، مدیریت اموال و فعالیت های انجمن می باشد. این هیأت هر سه سال یکبار از طریق رأی گیری تعیین می گردند.

Go to top